Od 8.9.2025. do 30.9.2025. održana je akcija “Sigurno u školu s HAK-om” za sve prve razrede osnovnih škola na području djelovanja Auto-kluba Koprivnica u suradnji s Policijskom postajom Koprivnica, odjelom prometne preventive u cestovnom prometu.
AUTO-KLUB KOPRIVNICA JE I OVE GODINE USPJEŠNO ZAVRŠIO PROMETNO PREVENTIVNU AKCIJU “SIGURNO U ŠKOLU S HAK-om”, najobuhvatniju prometno-preventivnu akciju Auto-kluba, u suradnji s Policijskom postajom Koprivnica, odjelom prometne preventive u cestovnom prometu u 35 osnovnih škola, 44 odjeljenja s ukupno 506 učenika prvih razreda, na području djelovanja Auto-kluba Koprivnica.
Auto-klub Koprivnica, već tradicionalno, u okviru Nacionalnog programa sigurnosti u prometu i programa Hrvatskog autokluba, i ove je godine, u suradnji s osnovnim školama i djelatnicama Policijske postaje Koprivnica, odjelom prometne preventive u cestovnom prometu, proveo akciju “Sigurno u školu s HAK-om” namijenjenu prvim razredima osnovnih škola, u 35 osnovnih škola, sa svim učenicima prvih razreda.
Prometni stručnjaci iz autoškole Auto-kluba Koprivnica i stručnjaci Policijske postaje Koprivnice su u svim prvim razredima osnovnih škola s područja grada Koprivnice i 10 susjednih općina, proveli ovaj preventivni program uz pomoć prigodne prezentacije, te su svim prvašićima uručeni prigodni pokloni: edukativna slikovnica “Sigurno u školu s HAK-om” s osnovnim pravilima kretanja u prometu i ponašanju na prometnicama, prigodna majica kratkih rukava, bojanka, knjižica s naljepnicama za bilježnice i knjige, ravnalo i reflektirajući ruksak. Svaki prvašić dobio je i letke namijenjene njihovim roditeljima i drugim vozačima, s ciljem upozorenja, prije svega vozača, da je s početkom školske godine povećan broj djece na prometnicama.
U edukaciji posebno je naglašena važnost označavanja i vidljivosti pješaka u prometu i nošenje reflektirajućih dijelova odjeće.
U galeriji fotografija možete vidjeti kako nam je bilo.